Turnaj se v Luštěnicích koná v úvodu sezóny již několik let a jinak tomu nemohlo být ani letos. Na turnaji se sešlo celkem 53 hráčů, z nichž většina stále ještě patří do žákovských kategorií. Proto je tento turnaj ideálním místem, kam mohli mladí hráči ze všech koutů země zavítat, aby porovnali své herní zkušenosti. Této příležitosti využili především děti z týmu Fighting Saints Pečky, které měly mimo místních největší účast, ale také například z týmu BHL A. Počtová-papírnictví ze Žďáru nad Sázavou.

Turnaje ve šprtci mají velkou výhodu v tom, že se jich mohou účastnit hráči všech věkových kategorií. Proto jsou vítáni rodiče s dětmi, kteří nemusí soutěžit jen o poháry, medaile a další ceny, ale hrát i své malé rodinné souboje o co nejlepší umístění.

V turnaji se tentokrát nejvíce dařilo Jaromíru Procházkovi (SHL SDS EXMOST Brno), který ve finále zvítězil v prodloužení nad Kamilem Blažkem (BHC AB Stain Most). Třetí příčku získal zkušený Tomáš Vančura (Prague NHL), když přehrál Robina Homolku (BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou), který mnohé svým výkonem překvapil.

Nejlepším starším žákem se stal úřadující Mistr ČR František Macháček jr. (BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou), nejlepší ženou byla Milada Foltýnová (Fighting Saints Pečky) a nejlepším mladším žákem Jan Jakubův, který tak pro místní uhájil jeden z pohárů.

Další turnaje kvalifikace MČR 2012 jsou na programu již v průběhu ledna a února. Také nás na začátku února čekají úvodní kola dvou nejvyšších soutěží družstev – 1. a 2. ligy.

Úvod roku také již tradičně patří žákovským soutěžím, především pak Lize škol, která má své finále již na konci března. Do té doby však týmy musí ještě zvládnout odehrát krajská a regionální kola, ve kterých o toto finále budou bojovat.

Informace o turnajích a místních soutěžích naleznete na http://www.uhshbrno.cz/ nebo také na http://vysocina.billiardhockey.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.