Nápad vybudovat tento dům se zrodil v hlavě ředitelky nestátního zdravotnického zařízení MALYRA Kamily Sedlákové.

„Inspirovala mě Ludmila Marková, která už dnes mezi námi není. Paní Marková byla vozíčkářka, která měla přání žít důstojný život i se svým handicapem ve svém bytě a mít potřebné služby takříkajíc na dosah. Bohužel se jí to na sklonku života nepodařilo. A původní majitelkou objektu, kde dům stojí, je paní Brzobohatá, což je shodou okolností také Ludmila, tak jsme se rozhodli, že dům zvláštního určení ponese právě jméno Ludmila,“ řekla Kamila Sedláková na slavnostním otevření.

Mezi vzácnými hosty slavnostního odpoledne nechyběli náměstek hejtmana Středočeského kraje Karel Horčička, starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman, herec a dabér Václav Knop či vozíčkář a autor kresleného humoru Jiří Flekna z Bakova nad Jizerou.

Ve středu 27. ledna se od 9 do 17 hodin uskuteční v domě den otevřených dveří pro veřejnost. Dům se nachází na adrese Na Návsi 229, Mnichovo Hradiště – Veselá.

Nestátní zdravotnické zařízení MALYRA existuje už od roku 1998 a poskytuje služby v oblastech domácí zdravotní péče, fyzioterapie a rehabilitace. Otevřením domu zvláštního určení se tak rozšířilo její spektrum služeb.

Další informace o Domu Ludmila najdete zde.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.