Pro nejmenší návštěvníky je nachystána pohádková stezka, po které budou děti pasovány na princezny či prince. Pomůžete princezně osvobodit zakletého prince? Umíte namalovat draka? Víte, jaký je rozdíl mezi jednohlavým a tříhlavým drakem? Na boj s drakem je potřeba se připravit, kromě lukostřelby byste měli zvládnout také školu šermu pro všechny neposedné kluky i holčičky.

Zámek Stránov v sobotu dětem nabídne spoustu her s Hrací tetou, nebude chybět oblíbené malování na obličej, tvořivé kreativní dílničky, sladká cukrárna s lineckými srdíčky, zábavná a zároveň poučná škola Tety Etikety, medová stezka s veselým včelařem, historická taneční školička, královský bál a další zábavné aktivity a soutěže.

Poměřit své síly můžete jak v dobových hrách, jako třeba při královském nahazování věnečků na meč či při hře s princeznami na slepou bábu, nebo naopak při moderním soutěžním klání jako je barmanský běh.

Prodejní stánky nabídnou dobroty od uzenářů, cukrářů i pekařů. Děti si budou moci umíchat svůj pohádkový nápoj a pro dospělé jsou připravena kvalitní moravská vína. Ani zámecká kavárna nezůstane pozadu a již na tuto sobotu peče domácí koláče a výborné dorty, které si můžete společně s kávou vychutnat na nádvoří zámku.

Velká část zámku opět přes zimu prošla další rozsáhlou rekonstrukcí, a tak i stálí návštěvníci pokaždé objeví další nové opravené a doplněné interiéry. Obdivovat můžete třeba nový věžní pokoj s nádhernou zrestaurovanou malbou, znovuobjevenou sklepní místnost nebo se projít po opraveném ochozu věže a potěšit se otevřeným výhledem do okolní krajiny. Na zámku je také aktuálně instalována překrásná výstava hraček z dob našich babiček a dědečků.

Přijďte si užít pohodový rodinný den na malebném zámku Stránov v Jizerním Vtelně kousek od Mladé Boleslavi. Akce se koná od 11 do 17 hodin za každého počasí, v exteriérech nebo interiérech zámku.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.