Celý vydařený večer se nesl v duchu vánoční atmosféry. Tu podpořily převážně ženské a dětské ladné tance s křídly, s hedvábnými vějíři, beledi, tanec se svícnem Shamadan. Atmosféru slavnostního večera dotvářely působivé kostýmy všech vystupujících.

V úvodním charlestonovém okénku vzbudily historickou atmosféru 20. let tanečnice mladoboleslavské flirt dance skupiny Les Chats de cabaret, které své taneční okénko okořenily humorným příběhem. Stejně tak jejich závěrečný kabaretní tanec s hůlkami a klobouky, který dámy skupiny zatančily v rytmu swingu.

Kořením večera byl bubenický blok, kde se představila mladoboleslavská bubenická formace Fatima drummers. Dívky a dámy bubenické formace zahrály 20minutový set jako doprovod kurzu drum solo Habibi. Toho se na podzim tanečnice účastnily a naučily se tančit se Shareefou na živou hudbu prvky a choreografii v rytmu bubínků. S bubenicemi si zatančit mohli i diváci, ale tuto příležitost využili spíše děti.

Tradičně zemitější a temperamentnější flamenco orient rozvířilo celý sál. Temperamentní tanečnice skupiny Layla Shareefa zatančily rychlou choreografii se sukněmi a také novou choreografii s velkým vějířem.

Mezi hostujícími tanečnicemi se představily majitelky tanečních studií ze spřátelených škol tance. S moderním ženským beledi zatančila Jana Najya Voříšková z Prahy a s křídly bohyně Isis a také drum solo zatančila Iveta Najla Petříková z Jablonce nad Nisou spolu s Evou Hlávkovou, která Vánoční koncert v Mladé Boleslavi již pojedenácté pořádala.  

To, že tančit může každý, se tak opět přesvědčili diváci i tanečnice různých věkových kategorií. Nové případně zájemkyně mohou kontaktovat školu Shareefa Mladá Boleslav, která od ledna 2017 otevírá nové kurzy tance. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.