Tábory s tematickým zaměřením se rok od roku těší většímu zájmu rodičů a hlavně dětí. Pod vedením odborníků ze zlínského festivalu ten filmový letos opět probíhá ve třech turnusech, a to nejen na Filmových ateliérech ve Zlíně, ale také v Mladé Boleslavi. Ten se koná od 31. července do 4. srpna prostorách mladoboleslavského vzdělávacího centra na Karmeli. 

Náplní příměstských táborů je filmování, výtvarné činnosti a nově také výroba zpravodajství. „Děti si mohou vyzkoušet různé techniky animace v reálném i počítačovém prostředí. Naučí se základům fázování, pixilace či ploškové animace, “ popisuje vedoucí filmové školičky Markéta Pášmová a doplňuje: „Mění se také v mladé reportéry, kameramany a zvukaře, kteří natáčí rozhovory a reportáže do zpravodajství fiktivní televizní stanice, kterou jsme letos nově vytvořili.“

Příměstské tábory jsou dlouhodobým projektem Zlín Film Festivalu. „Naším záměrem je poskytnout dětem se zájmem o filmovou tvorbu smysluplnou náplň pro trávení volného času o letních prázdninách a umožnit jim rozvíjet tvůrčího a kreativního ducha, dozvědět se něco o historii ateliérů a naučit se něco od zkušených odborníků,“ uvedl majitel společnosti Filmfest Čestmír Vančura.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.