První velký billboard umístěný u frekventované kralupské křižovatky Na Františku záhadně zmizel v noci ze středy 17. na čtvrtek 18. září. Návlekový billboard zde byl umístěn přes trvalou reklamu jednoho ze sympatizantů hnutí, pochopitelně s jeho souhlasem.

Na velkém obdélníkovém poutači s bílým pozadím byly podobizny kandidátů kralupského Hnutí ANO Rostislava Havelky, Petra Marka a Jakuba Gleicha, tedy mužů z druhé, třetí a páté pozice místní ANO kandidátky. Informace o zmizení zbrusu nových volebních poutačů se vzápětí objevily na Facebooku ANO Kralupy, jakož i v kralupské předvolební diskuzi.

Že zjevně nejde o náhodu, se kralupské ANO přesvědčilo hned o den později, kdy v noci ze čtvrtka na pátek zmizel druhý návlekový billboard umístěný na stěně přízemního objektu u autobusové zastávky na Seifertově náměstí v Lobečku naproti KD Vltava.

Na tomto čtvercovém billboardu byl vyobrazen šéf českého Hnutí ANO Andrej Babiš a jednička kralupské kandidátní listiny Tomáš Pekárek. Právě ten nám během pátečního podvečera potvrdil, že hodnota odcizených návlekových billboardů činí minimálně 7000 Kč.

Pekárek dále dodal, že u právě odcizených billboardů již neuvažují s jejich obnovou, nicméně další nové poutače Hnutí ANO se prý v Kralupech aktuálně stále instalují. Příslušné trestní oznámení bude Policii ČR předáno právním zástupcem kralupského Hnutí ANO prý během pondělního odpoledne, a to pro trestný čin krádeže a dále pro trestný čin maření přípravy a průběhu voleb, kde viníkům hrozí minimálně šest měsíců až tři roky pobytu za mřížemi.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.