Tématem letošního ročníku jsou oslavy 100. výročí samostatného Československa. Budete moci navštívit více jak 20 atraktivních stanovišť, díky kterým se ponoříte do úspěchů, které naše vlast za posledních 100 let nasbírala.

Těšit se můžete např. na tatrovku s Lopraisem, Baťu, Laternu magiku, Věru Čáslavskou a gymnastiku, vodáctví, hokejovou partu z Nagana a mnoho dalšího. V areálu dále najdete skákací hrady, historický klikový kolotoč, projížďku na koních, na pódiu se představí akrobatická a street dance představení, divadelní spolek Podkroví s pohádkou Fialka a Fabián a speciální představení k oslavám 100. výročí. Moderátorem akce bude Pavel Wieser. Celé odpoledne uzavře tombola o zajímavé ceny.

K letošnímu 100. výročí organizátoři připravili pro zájemce jednu specialitu, a to v dopravě. Na Lhotku se pojede opět historickým vlakem, který vyrazí v 9.03 z Prahy hlavního nádraží. Jízdenky do vlaku objednávejte ve vašem DDM. Odjezd zpět ze Lhotky je v 16.10, příjezd do Prahy v 17.41. Bez jízdenky není možné do vlaku nastoupit, můžete však dorazit i po vlastní ose do táborové základny ve Lhotce u Mělníka (GPS N 50°23.081', E 14°32.519').

Vstupné na akci je zdarma. Jízdenka stojí 50 Kč (platí i pro kočárek), děti do 3 let cestují zdarma.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.