Básnická prvotina herečky, zpěvačky a performerky Jitky Osičky se narodila v pondělí 7. května 2018 ve 20:57 hodin. Vznikla během symbolických sedmi dnů. Obsahuje celkem 58 básní doplněných o citáty a sladěná sdělení. Základem celé sbírky je nepřeberné množství odkazů a symbolů, které opakovaně vyzdvihují důležitost lidských kvalit a víru ve vyšší hodnoty.

”Během tří měsíců vzniklo přes 220 básní. Čtyři sbírky. Knižně vyšla zatím první. Každá je svým způsobem taju plná, tematicky laděná a nese v sobě přesah, který předává. Další v pořadí se již těší Šacho-tvorní vraníci, hravá poezie... Ilustrace bývají důležitým vodítkem pro celkový dojem celé knihy, Sladěno medem má tedy i významného „tatínka“, kterým je bubeník, restaurátor a výtvarník Daniel Beneš z Českého Krumlova,” uvedla autorka.

„Často se mě lidé ptají, zda jsem verše a citáty psala skutečně já. Odpovídám jim: Odpověď najdete na straně 93...“ dodala.

Jak napovídá i titul celé sbírky, můžeme ji doporučit k hořké kávě, bylinnému čaji či moudrému vínu, stačí míti správnou slinu.

U Zavěšenýho kafe budou sladit medem kmotři, malíři Jaroslav Klát a Jiří Šorm, spolu s nimi potom matematik polského původu a zároveň zvoník v chrámu Sv. Víta Krzysztof Urbaniec. Ukázky básní přečte spisovatelka, scénáristka a dramaturgyně Soňa Štroblová. K tanci i poslechu zahraje kapela ArnoSto Snoo rock 'n' rollové písně.

Součástí křtu bude i autogramiáda, při které autorka ráda vepíše zájemcům so sbírky Sladěno medem věnování originálním psacím brkem s kaligrafickými vyměnitelnými hroty z tvůrčího ateliéru Jitky Konopiské.

Pokud básnickou prvotinu Jitky Osičky Sladěno medem neseženete u svého knihkupce, můžete si ji prohlédnout a objednat v internetovém Knihkupectví theressa.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.