Naštěstí se nikomu nic nestalo, i tak zloději způsobili finanční škodu a trauma postiženým seniorům.

Kradou naprosto bez ostychu

„První případ se stal v obci Horky na Čáslavsku. Neznámý pachatel zde po 16. hodině odemkl zasunutým klíčem v zámku vnitřní strany branku oplocení rodinného domu a vešel na jeho pozemek. Následně zabouchal na vchodové dveře domu. Seniorka otevřela dveře, pachatel se dožadoval jídla a pití a vešel dovnitř. V nestřeženém okamžiku vnikli do domu další pachatelé, vše prohledali a odcizili 600 Kč. Ke zranění seniorky naštěstí nedošlo,“ informovala Vendulka Marečková  z kutnohorského oddělení Policie ČR.

„K dalšímu případu došlo kolem půl páté v obci Církvice – Jakub. Dvě ženy a jeden muž zde vnikli na pozemek domu. I v tomto případě pomocí klíče, který byl zasunutý z vnitřní strany v zámku vstupní branky, kterou jím odemkli. Zde byli vyrušeni seniorem, který se nacházel v domě. Trojici pachatelů okřikl a následně je vyprovodil z pozemku pryč. Ke zranění seniora nedošlo,“ dodala mluvčí.

Popis pachatelů:

Muž snědé pleti, věk kolem 35 let, střední postavy, 170 - 175cm vysoký, černé krátké vlasy, šedivé kalhoty, strakatá košile.

Žena snědé pleti, věk 40 - 45 let, černé vlasy pravděpodobně učesané do drdolu, korpulentní postavy, 155 cm vysoká, strakaté oblečení.

Druhá žena snědé pleti, věk 25 - 30 let, střední postavy, 160 - 165 cm vysoká, černé středně dlouhé vlnité vlasy, černá sukně po kolena, černé lodičky na podpatku.

Informace vedoucí k  ztotožnění pachatelů můžete volat na bezplatnou linku 158, případně na OO PČR  Kutná  Hora 974 875 700 nebo na OO PČR Čáslav 974 875 710.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.