V nedělním druhém kole oba celky dvakrát vyhrály, což znamená, že Modří Sloni stále drží neporazitelnost a Středočeši jsou s jednou prohrou a remízou z šesti duelů hned v závěsu.

MINITURNAJ V KOLÍNĚ

Čtyři jasná utkání a jeden velký boj. Tak vypadal miniturnaj v Kolíně, kterého se vedle domácích korfbalistů účastnily také oba brněnské týmy a Kutná Hora. Nováček soutěže z Kolína, který nastupuje s velmi mladým družstvem, opět na své soupeře nestačil, když ho porazila i brněnská rezerva a v duelech se silným brněnským áčkem a Kutnou Horou neměl šanci.

Vrchol dne tak přišel v zápase stříbrného města s hráči z moravské metropole. Obě strany předváděly líbivý korfbal a o poločase svítil na tabuli stav 4:2 pro Brňany. Kutná Hora však ve druhé části hry ukázala větší hlad po vítězství a duel bojovným výkonem otočila na 12:10 ve svůj prospěch.

Miloslava Mensová (trenérka, Kutná Hora): „Ve druhém utkání proti Brnu B jsme sice rychle vedli, ale ztratili jsme koncentraci a nemohli se prosadit. Pak jsme se naštěstí zmátořili a pohodlně zvítězili. Soupeři jsme nedovolili příliš akcí. Musím konstatovat, že zápas byl v pomalejším tempu, asi z důsledku špatné fyzičky. Z dobrého startu v soutěži jsme mile překvapení. Doufáme, že se nám bude dařit i nadále. Závěrem bych chtěla říct, že uděláme všechno pro to, abychom se umístili v letošní sezoně co nejvýše.“

Kolín VKC U16 - Brno KK U16 B 2:13

Kutná Hora SK Respo U16 - Brno KK U16 A 12:10

Kutná Hora SK Respo U16 - Brno KK U16 B 22:4

Kolín VKC U16 - Brno KK U16 A 5:25

MINITURNAJ V NÁCHODĚ

Modří Sloni opět všechny soupeře zadupali do země. Znojemští korfbalisté drží neporazitelnost i po druhém kole, když si v neděli poradili nejprve v těžkém zápase s Prostějovem a poté už hladčeji zdolali i Náchod, jenž do domácího miniturnaje nastoupil oslabený jen v sedmi hráčích.

To se mu stalo osudným, protože domácí celek nedokázal zabodovat ani ve střetnutí s Hanáky. Ze čtyř duelů tak zatím Náchodští uspěli jen jednou a v tabulce jim patří nelichotivé předposlední místo před suverénně posledním Kolínem.

Lenka Toufarová (trenérka, Znojmo): „S Prostějovem to byl celkem boj, ale vše bylo zbytečně vyhrocené. Prostějovský trenér úplně zbytečně vyhrocuje atmosféru, řve na rozhodčí i na hráče. Takové chování se mi nelíbí, zvlášť když se jedná o zápasy v mládežnických kategoriích. Myslím si, že jsme vyhráli, protože jsme situaci unesli lépe psychicky. Náchod má sice výborný tým, ale jeho oslabení bylo znát. Stále si však myslím, že nejsilnější je Brno a přeju si, abychom si to s ním rozdali ve finále.“

SK Plhov Náchod U16 - Prostějov SK RG U16 15:20

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 - Prostějov SK RG U16 17:14

SK Plhov Náchod U16 - Modří Sloni YMCA Znojmo U16 18:30

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.