Skupina By The Way byla založena 11. 11. 2011 ve Slaném a za dobu své existence hrála na mnoha prestižních místech. Na kontě má jedno anglické studiové album a několik singlů nahrávaných ve studiích SONO Records, Propast a MusicMap. 

Žánrově se kapela řadí do pop-punku/pop-rocku, hraje písně výhradně z vlastní produkce a od roku 2016 i v českém jazyce. Kapelu tvoří zpěvák a kytarista Jaroslav Grulich, baskytarista Jakub Janda a bubeník Michal Pospíchal.

V rámci letošní letní festivalové sezóny zamířila skupina By The Way i mimo Českou republiku, a to konkrétně na Slovensko, do Polska a do Německa. V letošním line-upu kapely se objevily festivaly jako třeba Basin Fire Fest, Festival v ulicích Ostrava, Rockování, United Islands of Prague, Cibulafest atd., kde byla kapela By The Way jedním z headlinerů hlavního festivalového dne a vystoupila také na největším evropském festivalu Przystanek Woodstock v Polsku, s potvrzenou účastí přes milión lidí.

V rámci právě probíhajícího podzimního MusicMap Tour po klubech České republiky, které končí až 29. prosince se chlapci z kapely rozhodli udělat radost svým fanouškům, ale i sobě, a připravili speciální koncert k šestému výročí založení kapely. Koncert se uskuteční 11. 11. 2017 ve Slaném v klubu Double G a mimo oslavy narozenin kapely bude představeno, pokřtěno a naživo zahráno první ryze české album kapely By The Way s názvem Takový jaký sme.

Na desce, která vzniká i za podpory a přispění královského města Slaný v rámci dotačního programu, se objeví i takové pecky jako Plavovláska, Newadí, Sedmým pádem nebo Generace 21. Tyto songy si již dnes fanoušci kapely mohou poslechnout na webových stránkách kapely By The Way nebo na streamovacích službách jako singly.

Kmotrem nového CD bude Miloš Knopp, profesor zpěváka a kytaristy kapely By The Way, vedoucí strunného oddělení Mezinárodní konzervatoře Praha a dvorní kytarista Petra Koláře a Olgy Lounové. Na nové desce se podílel jako hlavní hudební konzultant a částečný producent.

Na speciálním koncertě 11. listopadu vystoupí kapely:

The Snuf - Modern-rocková skupina z Prahy, která se čerstvě vrátila z nahrávání EPčka v USA. Letos ovládla třeba festival Votvírák nebo Rock For People a odjela si tour po Skandinávii, Polsku i Německu. Kluci budou hrát na ručně vyráběné kytary Badstroke Guitars, připravené na míru.

Idio&Idio - Crazy punková kapela z Ústí nad Labem se letos ukázala na předních českých festivalech i u našich sousedů v Polsku a na Slovensku. Je potřeba se připravit na smršť energie a neotřelé melodie, které všechny zaručeně rozpohybují.

M3TA (Třetí Meta) - Kapela, která se neseznámila na drogovém večírku, ale na partičce prší ve vší počestnosti. Pop-punková banda z Třebíze, co si žije svůj sen a letos ve velkém stylu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.