„Máme zkušenost s provozem tréninkových kaváren, řemeslné pekárny nebo s úklidovými službami, ale bistro ve škole jsme ještě nepostavili. Nabízet budeme především sortiment z naší řemeslné pekárny, ale také saláty se zeleninou z vlastní farmy u Slaného. Pro nás podstatnou přidanou hodnotou je, že obsluhující servírce bude pomáhat vždy jeden zaměstnanec s postižením,“ uvedl Jakub Knězů, ředitel Startujeme, o. p. s.

Spolupráci s Startujeme přivítala i ředitelka školy Daniela Tomsová: „Jsme rádi, že k nám přichází společnost Startujeme se svým konceptem zaměstnávání lidí se zdravotním postižením. Pevně věřím, že kombinace klasické obsluhy a zdravotně postižené bude pro naše žáky, studenty a učitele atraktivní. K atraktivitě přispěje rozhodně i jeho nové, výrazně hezčí, prostředí. V neposlední řadě také širší sortiment postavený na zdravých svačinách a obědech.“

Posláním obecně prospěšné společnosti Startujeme je pomáhat klientům poskytovatelů sociálních služeb po celém území České republiky s důrazem na aktivity v regionu Středočeského kraje a hlavního města Prahy. Cílem organizace je především zaměstnávat lidi s postižením.

Nově otevřené bistro je vedle kavárny Bez konce a pekárny Na Návsi dalším provozem, které Startujeme v Kladně vede. Další dva pak provozuje v Praze - kavárnu Mezi řádky a kavárnu pro společnost PricewaterhouseCoopers a další firmy, které sídlí v City Green Court na pražské Pankráci. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.