Umísťovací výstavy opuštěných koček pořádá Občanské sdružení na ochranu zvířat Podbrdsko pravidelně od roku 2013. Jak roky míjely, lidé si na tyto výstavy nacházeli cestu. Každým rokem přicházelo stále více návštěvníků a nový domov nacházelo stále více kočiček.

Od jara roku 2016 OS Podbrdsko na výstavu pozvalo také ochranářské spolky, které se zabývají záchranou opuštěných psů. A o nabízené pejsky k adopci byl ze strany návštěvníků velký zájem. 

Výstavy pořádané na Karlštejně zaštiťuje Muzeum Betlémů, Karlštejn čp. 11. OS Podbrdsko zachraňuje kočičky a pejsky zejména z oblastí Podbrdska, Berounska a Povltaví. Na výstavách na Karlštejně tyto zachráněné kočky a psy nabízí k adopci právě obyvatelům těchto zmíněných oblastí. 

Všechny kočky v péči ochranářských organizací jsou očkované a dospělá zvířata jsou kastrovaná. Umísťováním kastrovaných dospělých koček do domácností ochranáři zabraňují dalšímu nechtěnému množení zvířat. Pejsci nabízení na výstavě k adopci jsou, obdobně jako kočičky, očkovaní, a dospělí jedinci jsou též kastrovaní.

Podzimní umísťovací výstavy se účastní tyto ochranářské organizace: Občanské sdružení na ochranu zvířat Podbrdsko, Chlupáči v nouzi, z.s., Srdeční záležitosti z.s. a Azyl Tylda, z.s.. Na výstavě bude hledat nový domov asi 30 kočiček a 10 pejsků z těchto organizací. Přímo z výstavy si zájemci mohou odnést kočičku či odvést pejska. S novými majiteli se sepisuje adopční smlouva a noví majitelé přispívají na kastraci a okování útulkových zvířat formou adopčního příspěvku. 

V rámci podzimní umísťovací výstavy koček a psů v Karlštejně bude probíhat prodej v obchůdcích s rukodělnými výrobky, knihami a dalšími drobnostmi. Nákupem v těchto obchůdcích přispějí kupující na veterinární výdaje a další potřeby zvířat v péči sdružení. 

Na výstavě bude zajištěno také občerstvení pro návštěvníky formou volné nabídky pochutin přímo z Karlštejnské pekárny. V areálu Muzea betlémů si mohou návštěvníci odpočinout, posedět na venkovních lavičkách, načerpat sil a samozřejmě si popovídat o útulkových kočičkách a pejscích. V klidu si mohou promyslet pořízení čtyřnohého kamaráda. Vstupné je dobrovolné.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.