Martin Beck, povoláním operní pěvec (profesionálním fotografem se stal v roce 2002), se snaží skrze hledáček svého fotoaparátu nahlédnout do duší osobností, které fotí, ale jinak, než je obvyklé. Snaží se je totiž zachytit tak, jak by se chtěly vidět ony samy. Každá fotografie je ručně nazvětšována autorem v temné komoře - vše je zcela klasické, do procesu vůbec nevstupuje digitální technika.

Za poslední dekádu před jeho objektivem stanuly takové osobnosti, jakými jsou například: jeho svátost Dalajlama, president Václav Havel, režisér Miloš Forman, herec Sir Ben Kingsley, šanzoniér Charles Aznavoure, DJ Martin Garrix, operní pěvkyně Edita Gruberová, operní pěvec Plácido Domingo, dirigent Libor Pešek, busker Glen Hansard, zpěvák Karel Gott, divadelní režisér Robert Wilson, chirurg Bohdan Pomahač, fotograf Jan Saudek a mnoho dalších…

Pro komorní berounskou galerii vybral Martin Beck třicet portrétů převážně členů souboru Národního divadla v jevištních kostýmech jejich stěžejních rolí. Samostatnou ucelenou součástí výstavy jsou potom portréty protagonistů kritiky i diváky velmi ceněné hry uváděné ve Stavovském divadle Audience u královny (v hlavní roli královny Alžběty exceluje Iva Janžurová).

Výstava, která se koná u příležitosti 15. výročí založení galerie Holandského domu, bude bezesporu fotografickou událostí sezóny. Zahájí ji sám autor ve čtvrtek 2. listopadu v 17 hodin a potrvá do 24. listopadu. V průběhu výstavy bude možné zakoupit výpravnou publikaci Fotograf lidských duší.

Otevřeno bude Po-Pá 9-12 a 13-17, So 9-12, v pátek 17. 11. (státní svátek) 9-12.

Pořádá Městské kulturní centrum Beroun.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.