"Když jsme se o akci dozvěděli, okamžitě jsme se rozhodli k akci připojit. Byla nám příjemná myšlenka úspory elektrické energie i když je tato úspora spíše symbolická. Zároveň jsme tak mohli obyvatelům městysu Karlštejn připomenout dobu, kdy byl hrad po tmě každou noc. Slavnostní osvětlení jedné z našich nejvýznamnějších památek funguje na hradě až od počátku 90. let minulého století," uvedl o Hodině Země na Karlštejně kastelán hradu Ing. Jaromír Kubů.

Hrad Karlštejn se tak zařadil mezi další světové památky. Na území České republiky akci podpořila mnoho firem a organizací. V Praze byli po tmě Karlův most, Obecní dům, Tančící dům, Petřínská rozhledna, žižkovský televizní vysílač a další. Z hradů a zámků se k akci přidali hrad Buchlov a zámky Mníšek pod Brdy, Velké Březno, zámek a zahrady Kroměříž a mnoho dalších.

Hodinu Země zaregistrovali také obyvatelé Karlštejna. Všichni se shodují na tom, že taková akce má dlouhodobě smysl, a se zájmem si prohlíželi potemnělý hrad Karlštejn.

"Zhasnutého hradu jsem si všiml, ale nepřekvapilo mě to, protože o Hodině Země vím už dlouhou dobu. Jsem rád, že takový bohulibý projekt se rozhodl podpořit také náš hrad," řekl Lukáš Mašek, obyvatel Karlštejna.

www.hradkarlstejn.cz

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.