Již několik let nabízí hrad Karlštejn široké veřejnosti možnost navštívit hrad v zimním období, kdy je většina českých hradů a zámku uzavřena. 

"Chceme tak vyjít vstříc veřejnosti a cestovním kancelářím, abychom umožnili českým návštěvníkům i cizincům, přítomným v tomto období v naší zemi, nejen prohlídku historických interiérů hradu, ale také zažít vánoční atmosféru Karlštejna," uvedl Ing. Jaromír Kubů, kastelán hradu Karlštejn.

Karlštejn je v tomto období otevřen od 25. prosince až do 8. ledna a to denně od 10.00 do 15.00 hodin. Jediným dnem, kdy je v tomto období hrad uzavřen je pondělí 2. ledna 2012.

"Připravena je vánoční výzdoba hradu, každý si může zkusit vyrazit pamětní minci u mistra Pregéře, nádvořím voní svařené víno a teplá medovina, takže si dozajista každý přijde na své," dodal Kubů.

V současné době je možné navštívit I. prohlídkový okruh, tedy soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV., hradní pokladnici a klenotnici a dále Studniční a Hodinovou věž.

Management správy hradu chystá také vánoční koncert skupiny CHAIRE v Rytířském sále Císařského paláce, který se koná již v úterý 27. prosince od 18.00 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v den konání akce přímo na pokladně hradu, v obvyklých předprodejích nebo rezervovat na tel č. 311 681 617, ev. na e-mailu rezervace-karlstejn@stc.npu.cz

"Od loňského roku nabízíme také možnost zakoupení vstupenek z pohodlí svého domova ONLINE," připomíná Jaromír Kubů.

Novou sezónu pak na Karlštejně zahajují od února 2012, kdy bude hrad otevřen pouze o víkendech a dále pak od března denně kromě pondělí.

Více informaci na www.hradkarlstejn.cz

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.