Už od 1. června patří hrad Karlštejn dětem. Management hradu připravil ve spolupráci s výtvarnicí, spisovatelkou a ilustrátorkou Vítězslavou Klimtovou pohádkovou expozici, představující významné historické osobnosti našich dějin na straně jedné a kouzelný svět skřítků a pohádkových bytostí na straně druhé. 

"Dlouho jsme přemýšleli, jak bychom využili prostor konírny v Císařském paláci. Je to vůbec poprvé, co je konírna přístupná veřejnosti. Pohádkový svět paní Klimtové je pro tuto prostoru zcela ideální. Snoubí se v něm vzdělávání dětí zábavnou formou, kouzla, pohádky a taky kus dětství, které je ukryto v každém z nás," uvedl Ing. Jaromír Kubů, kastelán hradu Karlštejn.

"Navíc zde mohou návštěvníci zažít příjemné chvíle při čekání na prohlídku, nebo po ní. Je zde totiž po celé léto přívětivé chladno" dodává Kubů.

Děti se také mohou zapojit do tvořivé soutěže, když napíší za pomoci rodičů tu nejkrásnější pohádku pro císaře a krále Karla IV. Vybrané pohádky pak vyjdou v nové knize pohádek, které svými ilustracemi opatří právě Vítězslava Klimtová.

Výstava s názvem Pohádkové srdce Evropy bude veřejnosti na hradě Karlštejně přístupná v červenci a srpnu denně od 9.00 do 18.30. Po předložení vstupenky z některé prohlídkové trasy hradu Karlštejn získáte slevu na vstupném.

Více na www.hradkarlstejn.cz, nebo se můžete podívat na videoreportáž ze slavnostního otevření výstavy.

Vítězslava Klimtová

Spisovatelka, grafička, ilustrátorka, známá objevitelka pohádkové země plné strašidýlek, skřítků, víl, rusalek, které s trochou fantazie každý nalezne ve svém okolí. Hlavně malé děti si udělají svůj pohádkový svět ve svých představách. Toto je dar paní Klimtové, kterým obdarovává nás všechny. Hlavně děti si jí oblíbily jejími lexikony o strašidýlkách. Velice oblíbené jsou její putovní výstavy, které se pořádají po celé ČR v galeriích, muzeích, hradech i zámcích.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.