V programu, který probíhal od 11 do 17 hodin, mohli návštěvníci spatřit šermíře v královském turnaji, boží soud, kejklíře, fakíra, dobové tance a loutkové a maňáskové divadlo.

Kolem dvanácté hodiny dorazil král Václav IV. se svojí družinou. Všechny své věrné podanné milostivě přivítal a zasedl k dlouhému stolu, kde se svými nejvěrnějšími druhy hodoval a sledoval probíhající slavnosti. Několikrát do nich vstoupil, aby například vyhlásil soutěž v lukostřelbě, při které si nejšikovnější dobrovolník odnesl láhev medoviny. Tu mu osobně do vlastních rukou daroval sám pan král.

I na malé ratolesti na Točníku pamatovali. Malí návštěvníci si mohli vyzkoušet své dovednosti ve střelbě z kuše.

Nedaleko celého dění byla důmyslně postavena hradní krčma, u které se zastavil snad každý hladový a žíznivý návštěvník. Jen dobových stánku zde mohlo asi být víc. Alespoň by si člověk s lahvinkou medoviny a tureckým medem odnesl i nějaký ten dáreček pro své blízké.

Ti, kdo nenavštívili o víkendu hrad Točník a tudíž nespatřili krále Václava IV., nemusí truchlit, jelikož zmíněná akce se zajisté na tomto hradě neuskutečnila naposledy. Alespoň autor těchto řádků v to doufá.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.