Z náměstí v Řevnicích se vydáváme k Berounce a po mostku přes řeku přecházíme na druhý břeh. Procházíme chatovou kolonií a proti proudu řeky jdeme po břehu až pod Černou skálu.

Přímo pod skálou už nám na vrchol zbývá několik desítek metrů, ovšem pouze v tom případě, že jsme horolezci. Vydáváme se tedy po pěšině mezi chatami. Stoupáme ve směru na Rovinu, vesnici v okrese Beroun - je součástí obce Hlásná Třebaň. Nachází se asi dva a půl kilometru na východ od Hlásné Třebaně. Rovina na vyvýšenině nad řekou vznikla koncem 18. století po parcelaci karlštejnského panství. Umělému založení odpovídá stavební dispozice původních domů kolem rozlehlé návsi.

Právě v této obci se nachází Černá skála. Prudké stoupání není dlouhé a už se objevujeme v ulici pojmenované K Černé skále, takže ještě pár kroků a budeme na místě dalekých výhledů do krajiny, jíž protéká řeka Berounka.

Přímo na vrcholu Černé skály se nám naskytne nádherný výhled na Řevnice, tekoucí Berounku a v pozadí vrcholy Brd. Jsou zde jasně, za příznivého počasí, vidět vrcholy Hvíždince, Strážného a Babky. Zapadající slunce nad řekou udělalo přírodu přímo kouzelnou - i sloupy elektrického vedení ve slunci byly o moc krásnější než kdykoliv jindy. Přímo naproti nám byla Vrážka, další vrch nad Řevnicemi. Z klidu nás vytrhl hluk projíždějícího vlaku na trati do Berouna. Z této výšky vypadal jako by se pohyboval po modelu železnice.

Vracíme se dolů do Řevnic. Výlet nebyl dlouhý (zhruba šest kilometrů) a jen prudké stoupání od řeky nás trochu víc zadýchalo.

Další fotografie a video z výletu

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.