Výstava Spojeni v životě i ve smrti 

Zpracování životního příběhu arcivévody a jeho manželky vévodkyně Žofie z Hohenbergu a vzpomínka na oběti války je námětem výstavy, která je na Konopišti k vidění od 1. dubna do 31. října.

Komentovaná prohlídka se uskuteční 24. dubna od 18 hodin, přednášet bude RNDr. Jiří Chramosta.

Cyklus veřejných přednášek

Každý poslední čtvrtek v měsíci bude probíhat cyklus pravidelných přednášek na téma Konec dlouhého století - 100. výročí atentátu v Sarajevu (červen - říjen).

Expozice zdarma 

Ve dnech 19. a 20. dubna na Mezinárodní den památek bude pro návštěvníky Střelnice, Muzeum Sv. Jiří a Výstava Spojeni v životě i ve smrti zdarma. Na svátek Sv. Jiří 24. dubna bude vstup do muzea rovněž zdarma. 

Herna s kuriózní střelnicí je složena z pohyblivých automatických terčů, které jsou kombinovány s akustickým hlášením zásahu, části pro ostrou střelbu z malorážky a kuželníku. Tato unikátní památka nemá obdobu na žádném objektu v Čechách.

Muzeum sv. Jiří nabízí jedinou sbírkou, kterou arcivévoda vybudoval sám. Obsahuje soubor dřevořezeb, obrazů a rozmanitých artefaktů z období od 15. do počátku 20. století, vztahujících se ke kultu svatého Jiří.

Slavnostní velikonoční výzdobu interiérů zámku můžete obdivovat na všech třech okruzích mimořádně i v pondělí 21. dubna od 10 do 16 hodin.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.