Zámek Konopiště se do dnešní doby zachoval v podobě, jakou dostal při poslední přestavbě za arcivévody František Ferdinand d´Este. Také vnitřní vybavení zde zůstalo z doby, kdy zámek obýval František Ferdinand s rodinou.

Arcivévoda v něm umístil rozsáhlé sbírky, které získal jako dědictví po svých předcích i shromáždil vlastní sběratelskou činností.

Prohlídky zámku jsou rozděleny do tří okruhů. V prvním okruhu jsou k vidění reprezentační a hostinské pokoje s dobovým nábytkem, historickými obrazy i s porcelánem. V lovecké chodbě je vystaveno přes 800 kusů trofejí zvěře, ulovené arcivévodou, a také apartmány, které obýval německý císař Vilém II.

V druhém okruhu se nacházejí nejstarší prostory zámku s gotickými a renesančními klenbami v kapli sv. Huberta. Dále si návštěvníci mohou prohlédnout společenský salón, pracovnu a ložnici spolu se zbrojnicí, která patří k nejcennějším a nejvýznamnějším ve střední Evropě. Jsou tu jak zbraně chladné, palné, tak i zbroje povětšinou italské a německé provenience z 15. - 19. století. 

V posledním okruhu, který je věnován soukromým pokojům, se dozvíte o historii rodu Habsburků a životních osudech Františka Ferdinanda d´Este a jeho rodiny.  

Na závěr letošní sezóny připravil zámek Konopiště Svatohubertský koncert. V kapli svatého Huberta zazpívá v neděli 3. listopadu od 16 hodin Pavla Fendrichová za doprovodu Jindřicha Macka.

Oslavu svatého Huberta doplní přednáška v zámecké zbrojnici ve čtvrtek 31. října od 18 hodin. O zbraních a zbroji přednáší Mgr. Stanislav Hrbatý.    

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.