Závodit se bude v tréninkovém areálu Petra Piláta od 14.00 hodin. O vítězství budou usilovat domácí jezdci včele s hlavním organizátorem Petrem Pilátem nebo stříbrný medailista z X-Games – Ital Massimo Bianconcini. Účast přislíbil Australan Steve Sommerfeld a další italští freestyle motokrosaři.

Petr Pilát s Autoklubem ČR připravil na sobotu i nevšední dětskou freestyle exhibici. Dětí ve věku 9 až 14 let předvedou skoky na motorce dlouhé i 25 metrů a vysoké 6 metrů. Cílem exhibice i podpory Autoklubu ČR je podpora pro vstup k motokrosovému sportu začínajícím adeptům se zájmem o tento sport. Díky tomu  Autoklub ČR spustil v minulém roce stále probíhající Motokrosové kroužky

Další informace

„I když se bude jednat o závod, chtěl bych z něho udělat skvělou show, jak už je tu zvykem. Nebudou tedy chybět doprovodné akce – dobrá muzika, akrobatické exhibice nebo program pro děti,“ říká Petr Pilát, který se v loňském roce stal domácím mistrem a vyhrál evropský titul.

Závod o první body Mezinárodního mistrovství ČR zpestří mnoho doprovodných programů, například mistři světa na trampolíně, gymnastická skupina FlyingBoys, hudební doprovod připraví Trouble Gang a Silent Scream. Začátek Pilníkova pozdního odpoledne je ve 14:00, vstup do tréninkového areálu je volný. Pro děti je připraveno mnoho cen a soutěží.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.