Až do soboty do 13 hodin se lze registrovat na vybrané závody v registračním stanu na Masarykově náměstí. Prezence v den závodu bude probíhat v dopoledních hodinách v budově ZŠ Benešov. 

„Benešovský běžecký festival je akcí pro celou rodinu. Běžet můžete jak hlavní desetikilometrovou trasu, tak některý z kratších okruhů. Děti mohou běžet své juniorské závody. Pro všechny je pak určen charitativní běh pro Matyáše, u kterého nezáleží na čase, ale na ochotě podpořit dobrou věc. Právě tuto část akce se rozhodl podpořit známý bavič a sportovec Jakub Kohák,“ uvedl jeden z organizátorů Zdeněk Rada.

Dodal, že zajímavých hostů bude na akci více. Za pozornost jistě bude stát návštěva handicapovaného triatlonisty a účastníka Ironmanu, sportovce Zbyňka Švehly.

Akce má podpořit pohyb a zdravý životní styl. Součástí doprovodného programu je také možnost screeningu zraku u dětí a mladistvých. Po celý den je možné se zastavit u stánku Optiscont, kde screening a odbornou konzultaci zajistí oční lékař MUDr. Pavel Dvořák. Pro příznivce soutěží bude připravena soutěž o sluneční brýle.

Benešovský běžecký festival poctí svou návštěvou také předseda parlamentu Jan Hamáček, který ve 13.10 odstartuje hlavní závod na 10 km, Benešovskou desítku. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.