Meteorologické stanice v Ješeticích data zaznamenává již sedmým rokem. V Ješeticích je nainstalována poloprofesionální meteostanice Davis Vantage Pro 2 s 24hodinovým aspiračním radiačním štítem a vyhřívaným srážkoměrem.

Průměrná teplota dosáhla hodnoty 8,4 °C. Nejvyšší teplota byla zaznamenána v druhé polovině roku, a to konkrétně 1. srpna, kdy vystoupala na 35 °C. Nejteplejším dnem roku byl 1. srpen, kdy průměrná denní teplota dosáhla 27,8 °C. Celkem v 11 dnech se teplota dostala nad hranici 30 °C, kdy mluvíme o tropickém dni.

Během roku bylo zaznamenáno 55 letních dnů, kdy teplota překročila hranici 25 °C. Naopak nejnižší teplota byla zaznamenána 19. ledna - s hodnotou -18,6 °C. Nejnižší průměrná denní teplota byla zaznamenána 19. ledna - s hodnotou -14,4 °C. V Ješeticích bylo zaznamenáno 107 dní, kdy teplota klesla pod bod mrazu. Bylo 39 dní s celodenním mrazem, a to je o 16 dní více než v roce předchozím.

V Ješeticích spadlo za kalendářní rok 647 mm srážek, tedy 647 litrů vody na jeden metr čtvereční. Nejdeštivějším měsícem byl duben s 114,6 mm, naopak nejsušším měsícem se stal únor s 22,4 mm srážek. Nejdeštivějším dnem roku se stal 11. srpen, kdy během 24 hodin spadlo 49,2 mm.

V uplynulém roce pršelo v 97 dnech, kdy spadl alespoň 1 mm srážek. To je o 24 dní více než v roce předchozím. Nejvyšší sněhová pokrývka byla změřena ve druhém měsíci v roce, přesněji 1. února 2017, kdy výška sněhu dosáhla 20 cm.

Aby statistika byla úplná, dodejme, že největrnějším dnem roku se stal 29. říjen, kdy byl naměřen náraz větru 20,1 m/s, což je v přepočtu bezmála 73 km/h.

Aktuální data z meteorologické stanice naleznete na www.pocasijesetice.cz.

Přidejte se k početné skupině Počasí na České Sibiři a dozvíte se aktuální a zajímavé informace o počasí. Další informace na www.facebook.com/ceskasibir.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.