I průpovídka Vysočanům Libni, zdaleka se vyhni zazněla mezi diskutujícími, jež si tu v nedávné době pořídili nedaleko Rokytky ve vysočanských novostavbách bydlení. 

"Nejbližší cestu do předškolního zařízení máme zrovna po stezce, po které se ráno bojíme chodit, neboť tu potkáte velmi často jen bezdomovce s nasbíranými kovovými předměty, jež jdou prodat do sběrny. Co s tím budete dělat?" zeptal se jeden z občanů starosty Prahy 9 Jana Jarolíma. Ten reagoval poznámkou, že o tomto jevu je informovaná městská i státní policie a obě složky zde příležitostně provádějí pochůzky nebo dokonce projížďky na koních.

Největší pozornost besedujících byla upřena k dokumentům, které na besedu přinesl architekt Lukáš Velíšek. V místech, kde dříve byla zahrádkářská kolonie, chce zachovat zeleň v podobě parku se stromy, jež tu zůstaly po zahrádkářích.

Zejména maminky se ptaly na ve volebních programech slibovanou novou školu a rovněž  na propojení prostoru potřebnou cestou ke stanicí metra Kolbenova. "Vše záleží na tom, kolik na výstavbu dostaneme peněz," přiznal starosta Jarolím a primátor Bohuslav Svoboda dodal, že k finančním  prostředkům města lze připojit i dotace, jež na podobné projekty lze získat. 

"Prostor kolem Rokytky by se pak mohl stát oázou klidu využívanou sportovci i nesportujícími Pražany, kteří si zde chtějí odpočinout na lavičkách, na trávníku nebo i na břehu potoka, ve kterém se v budoucnu budou třeba i děti moci brouzdat," zasnil se na chvíli architekt Velíšek, aby vzápětí přiznal, že testy  vzorků vody z Rokytky zatím nenapovídají, že by ono brouzdání bylo reálné.    

"Novináři nedalekou cyklostezku sice nazvali nejdražší v Česku, ale už nikdo neuvedl, že tato cesta pro cyklisty a bruslaře musela splnit podmínku, že přemostění ulice bude využíváno i pro vozidla záchranného systému, ke kterým patří i těžká auta hasičů, jež váží několik tun. Musel tam být postaven normální most, nestačila jen lávka," uvedl zástupce z tvůrčí architektonické dílny, který zalitoval, že se nepodařilo současně vybudovat pro stezku veřejné osvětlení, po kterém tady volají občané Vysočan.

"Kritika cyklostezky byla na druhou stranu i její propagace. Cyklisté se na ni přijeli do Vysočan podívat, líbí se jim a nejenom o víkendu je na ní  provoz, který potvrzuje nutnost jejího vybudování. Stavba sem  přivedla sportovce z celé Prahy, ti si ji nyní pochvalují," uzavřel diskusi starosta Prahy 9 Jan Jarolím.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.