V rekordní konkurenci 4012 řešitelů zvítězil Richard Lízner ze ZŠ Kamenice. Na druhé příčce skončil Jakub Štefan ze Základní školy Jungmannovy sady Mělník a třetí místo obsadila obhájkyně loňského prvenství Natálie Prušáková ze ZŠ Dukelská Strakonice.

V první desítce se umístili hned čtyři finalisté ze Středočeského kraje, dva z Jihočeského kraje a po jednom úspěšném řešiteli v „top ten“ má Praha, Královéhradecký kraj, Olomoucký kraj a Vysočina.

Soutěž IT-SLOT je dvoukolová, do prvního kola osmého ročníku se registrovalo 203 základních škol a 4599 jejich žáků, test nakonec vyplnilo 4012 z nich. Nejlepších 47 žáků z celé České republiky se utkalo ve finále 13. prosince v pražské Soukromé škole výpočetní techniky na Proseku, kam je doprovodili jejich učitelé.     

„Test se skládal z 25 otázek, které se dotýkaly dvou oblastí – informačních technologií a ve druhé části matematiky a logiky. Největší problémy dělaly žákům právě příklady na logické myšlení. Naopak otázky z informatiky řešili s přehledem. Dnešní čtrnáctiletí a patnáctiletí běžně používají pojmy jako web hosting, cloudové úložiště, doména a další, ale zároveň ke všemu používají aplikace a nic je nenutí přemýšlet. Cílem naší soutěže je mimo jiné ukázat, že stejně důležitý a potřebný je také všeobecný rozhled,“ uvedl Martin Vodička, ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky, která soutěž každoročně pořádá.  

Nejlepší řešitelé získali moderní tablety a jejich školy si odvezly 13palcový notebook s pokročilými aplikacemi, 27palcový monitor s vysokým rozlišením nebo mobilní projektor. Dále se hrálo o luxusní bezdrátová sluchátka, powerbanky a flash disky, oceněni ale byli všichni finalisté. 

Finálová pětka soutěže IT-SLOT:

1. Richard Lízner, ZŠ Kamenice, Středočeský kraj

2. Jakub Štefan, ZŠ Jungmannovy sady Mělník, Středočeský kraj

3. Natálie Prušáková, ZŠ Dukelská Strakonice, Jihočeský kraj

4. Vojtěch Peroutka, Základní škola Písnická v Praze 12, Praha

5. Hynek Fišera, ZŠ a MŠ Štefcova, Královéhradecký kraj

 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.