Ve dnech 17. a 18. března se posluchačům představí Trio Yukiko Sawa ve složení Yukiko Sawa (klavír), Shoko Kosugi (flétna), Kaoru Nakayama (violoncello) a moravská cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice. Na obou koncertech zazní japonské a moravské lidové písně, a to jak v samostatných blocích obou hudebních seskupení, tak i v závěrečném bloku společně nastudovaných skladeb. Posluchači tak budou mít vynikající možnost srovnání těchto rozličných kultur.

První koncert se uskuteční v Kulturním domě v Sušici v sobotu 17. března od 19.30 hodin. V neděli 18. března v 11.00 hodin se pak obě hudební tělesa představí posluchačům v kostele Panny Marie Královny míru v Praze 4-Lhotka.

"Spoluzakladatelkou projektu Jablúčko a sakura je klavíristka Yukiko Sawa. Mottem prvního ročníku, který se konal v září 2005, bylo japonsko-české setkání klasiků klavírní a vokální hudby. Partnerem klavíristky Yukiko Sawy se stal vokální soubor Facies musicae z Kopřivnice," uvedl organizátor projektu Josef Melnar.

"Druhý ročník, zrealizovaný v březnu 2008 ve znamení japonsko-českého setkání s klasiky klavírní a symfonické hudby, se vyznačoval spoluprací se čtyřmi moravskými komorními orchestry a žáky uměleckých škol. Třetí ročník, který se uskutečnil v březnu 2011 a nyní připravuje své opětovné uvedení, se nese v duchu česko-japonského setkání s lidovou písní. Koncerty slibují neopakovatelné zážitky při umělecké konfrontaci obou kultur a jejich bohaté historie," dodal Melnar.

Stejně jako v loňském roce tak i letos koncert  moderují organizátor projektu Josef Melnar a umělecký vedoucí cimbálové muziky Pramínky Vladan Jílek.

Více informací o projektu Jablúčko a sakura najdete na stránkách www.cimbalistka.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.