Návštěvníci zde mohou vidět ultra lehká letadla, vrtulník Robinson, scenérie jump tandemu, paraglidingu a jiné. Své expozice zde představuje také Technické museum Brno.

K vidění jsou i rádiem řízené modely letadel. Nainstalována je zde jedna z nejúspěšnějších RC maket světa Knoller CII, jejíž sestavení mohlo trvat asi 3500 hodin nebo maketa stíhačky Spitfire Mk IX, kterou lidé znají z filmu Jana Svěráka Tmavomodrý svět.

"Jedním z mála dochovaných letounů z produkce válečného leteckého průmyslu Rakouska-Uherska je letoun Knoller C II, vyrobený v roce 1917 firmou Jacob Lohner & Co., Wien - Floridsdorf. Knoller C II je dvoumístný jednomotorový dvouplošník celodřevěné konstrukce, poháněný kapalinou chlazeným šestiválcovým motorem Austro Daimler," uvedl kurátor letectví z Národního technického muzea Michal Plavec.

Letoun byl konstruován pro plnění řady vojenských úkolů počínaje pozorováním, přes fotografování až po bombardování. Posádku letadla tvořili pilot s pozorovatelem, výzbroj letounu se skládala ze dvou kulometů Schwarzlose a z pumovnice pro tři letecké pumy, vestavěné v trupu. Konstruktérem letadla byl prof. Richard Knoller. Letoun Knoller C II ve sbírkách Národního technického muzea je jediný dochovaný stroj tohoto typu.

K průběhu výstavy v obchodním centru Arkády patří i soutěž o atraktivní ceny, mezi nimi o letenky do evropských metropolí, nebo let vrtulníkem. Pro děti je přichystána malá letecká dílna se spoustou zábavy.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.