Program, který začal ve čtvrtek 1. března, se nesl v duchu vzpomínky na prvního českého polistopadového prezidenta Václava Havla. Jeho život a dílo připomněl spisovatel a novinář Jáchym Topol, který je sám autorem několika knih o Václavu Havlovi.

Při této příležitosti představil také Knihovnu Václava Havla, v které je pořádán pro veřejnost zajímavý program s diskusí o současných problémech společnosti. Jedním z nejžhavějších témat, která v Knihovně Václava Havla budou probírána, je stav českého soudnictví. K diskusi přijala pozvání Eliška Wagnerová, soudkyně Ústavního soudu při příležitosti jejího ukončení mandátu. Pohovoří o práci soudce a postavení Ústavního soudu v české společnosti (6. 3. od 18 hodin).

Program v DBK  bude pokračovat ve čtvrtek 8. března od 17 hodin setkáním s jedním z nejúspěšnějších autorů současnosti - Michalem Vieweghem, který napsal mnoho knih, z nichž již řada byla také zfilmována.

Připomenout můžeme například jeho dílo Účastníci zájezdu, Román pro muže nebo také Román pro ženy, Výchova dívek, Báječná léta pod psa a mnoho dalších. Jednou z posledních je kniha s názvem Mafie v Praze (2011). Autor, který poprvé přišel s thrillerem, o knize říká: "Chtěl jsem napsat svižnou a vtipnou gangsterku, která navíc bude (na rozdíl od méně ambiciózních thrillerů) nebezpečně pravdivým obrazem české reality a její nemilosrdně jízlivou satirou".

Připraven je v DBK i program pro děti, pobavit se mohou přijít se spisovateli pohádek, jako je například autor komiksového časopisu Čtyřlístek Jaroslav Němeček (10. 3. od 15 hod.), nebo s Petrem Sísem, známým spisovatelem a ilustrátorem knih pro děti (22. 3. od 17 hod.).

V rámci programu je připraven i prodej knih, o kterých autoři nejen rádi pohovoří, ale které v rámci pořádané akce i podepíší.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.