Život na druhou je osvětový projekt pacientské stejnojmenné organizace  a plzeňské Nadace pro transplantaci kostní dřeně. Snaží se  prostřednictvím příběhů a fotografií  ukázat, že onkologická diagnóza neznamená konec života a může být i nadějí pro ostatní. Expozice je součástí stejnojmenného projektu z roku 2009, a přispět do něj mohli všichni, kterým se po úspěšném absolvování onkologické léčby podařilo přivést na svět potomka.

"Smyslem projektu je přispět k odtabuizování onemocnění rakovinou a jeho hlavní myšlenkou je dát naději takto nemocným, že toto onemocnění nemusí znamenat konec běžného života. Díky moderní medicíně je totiž i takto závažné onemocnění v současné době dobře léčitelné (samozřejmě v případě včasné diagnózy a nasazení účinné léčby), a to bez těžkých následků," říká koordinátorka projektu Lída Šimáčková.

Význam může mít výstava především pro mladé lidi, kteří touto těžkou životní situací prochází a má pomoci dodat jim sílu a odhodlání s nemocí bojovat. Vnitřní postoj nemocného člověka je jedním z velmi důležitých faktorů, které ovlivňují průběh a zvládnutí nemoci. Vědomí, že se rakovina dá zvládnout a že po léčbě může následovat plnohodnotný život včetně zplození potomka, je velmi důležité.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.