Sedmý ročník knižního festivalu LITERARTURA 2016 s podtitulem v obchodním centru DBK v Praze 4 je věnován dětské poezii. V bohatém doprovodném programu se můžete těšit na oblíbené postavičky z večerníčků Petra Skoumala, aprílovou školu Jiřího Žáčka, básničky, pohádky i sci-fi příběhy vítězů soutěže ve volném psaní ZŠ Poláčkova, Praha 4 a Kühnův dětský sbor, který představí originální knížku s CD Zpívejte s námi.  

Knižní festival zahájil dílem českého textaře a hudebníka Petra Skoumala, který naspsal hudbu k řadě filmů i oblíbených večerníčků, např. Bob a Bobek, Příběhy včelích medvídků nebo Maxipes Fík. Ukázky četla herečka Ilona Svobodová.

Na sobotu 16. dubna byla naplánována aprílová škola českého básníka, autora dětské poezie a učebnic pro děti Jiří Žáčka. „Psát pro děti znamená objevovat svět, kde se žije na plné pecky, kde se člověk nikdy nenudí, kde zázraky života v nás ještě budí úžas a touhu přijít všemu na kloub. Psát pro děti je omlazovací kura a škola radosti,” uvedl autor.

Své básničky, pohádky i sci-fi příběhy představí vítězové soutěže ve volném psaní, kterou uspořádala ZŠ Poláčkova, Praha 4. Žáci l. stupně vystoupí v úterý 19. dubna od 10 hodin v kavárně dětské herny ve II. patře a žáci 2. stupně ve čtvrtek 21. března od 10 hodin v 1. patře.

Knižní festival zakončí Kühnův dětský sbor. Sbor založený významným pěvcem, režisérem a sbormistrem Janem Kühnem (roku 1932) původně pro potřeby Československého rozhlasu v Praze patří dodnes k nejvýznamnějším českým uměleckým kolektivům, známým nejen v Evropě, ale již na všech pěti kontinentech. V sobotu 23. dubna členové Kühnova dětského sboru pod vedením Elišky Hrubé Toperczerové představí knížku a CD Zpívejte s námi. Album, které obsahuje více než 50 nejkrásnějších lidových písniček, nahrál dětský sbor spolu s Českou filharmonií. Hudební úpravu obstaral skladatel Jiří Germot.

Kühnův dětský sbor, nejstarší a největší dětský sbor u nás, připravil pro malé i větší návštěvníky hravé setkání s lidovými písničkami. Pod vedením Elišky Hrubé Toperczerové si spolu s Kühňaty budou moci děti zazpívat, dozví se, kde se vlastně lidové písničky vzaly a dojde i na hudební experimentování. Většinu z písniček, které si děti vyzkouší, můžete najít na novém CD sboru Zpívejte s námi: nejkrásnější lidové písničky. A proč právě ty?

„Lidové písničky jsou poklad, výjimečné dědictví, které nám předávali naši prarodiče, a my je chceme zase dávat dál,” říká o projektu Zpívejte s námi Jiří Chvála, umělecký ředitel Kühnova dětského sboru.

Výběr toho nejlepšího z dětské poezie najdete ve festivalovém knihkupectví v OC OBD, Praha 4, Budějovická ulice -1. patře od 4. do 29. dubna.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.