„Jsou to lidé, kteří dosáhli výrazných úspěchů v některém oboru lidské činnosti a proslavili nejen své jméno, ale i místo, kde žijí, jsme na ně právem proto hrdi,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Velkými osobnostmi nejsou náhodou, své práci se věnovali a věnují s takovým úsilím, že jsou známí v celé naší zemi a často i za jejími hranicemi.“

Městská část poprvé udělila čestné občanství poprvé v roce 2009 celkem 11 významným osobnostem a v následujícím roce dalším 7.

Zpěváka a herce Václava Neckáře proslavilo účinkování ve skupině Golden Kids i sólová umělecká dráha se skupinou Bacily. Jako herec se proslavil především ve filmu Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti a Šíleně smutná princezna.

František Dvořákm je významný historik umění. Vyučoval na Akademii výtvarných umění, na Střední uměleckoprůmyslové škole, v roce 1969 se stal docentem dějin umění. Od roku 1950 působil na Filmové fakultě AMU v Praze, v roce 1993 byl jmenován profesorem na Filozofické fakulty UK. Je autorem 35 uměleckých monografií, některé z nich vyšly v několika světových jazycích.

Internista, klinický fyziolog Eduard Kuhn pracuje od roku 1953 v Ústavu pro výzkum výživy lidu v Praze. Jako student byl v koncentračním táboře Sachsenhausen. Od roku 1952 pracoval jako primář interního oddělení Thomayerovy nemocnice a přednášel na fakultě všeobecného lékařství UK v Praze. 

Herec Jan Hrušínský je pokračovatelem rodinné herecké a režisérské tradice. Od roku 1976 se věnuje profesionálnímu divadlu. Prosadil se i v televizi a ve filmu, například Dívka na koštěti, Lítost, Jak se budí princezny, Lásky mezi kapkami deště, Kráska v nesnázích, Habermannův mlýn. V roce 2002 založil Divadelní společnost Jana Hrušínského a od prosince 2004 je ředitelem Divadla Na Jezerce. 

Jaroslava Křupalová žije v Praze od roku 1968. V10. letech ošetřovala raněné pražské barikádníky a sháněla pro ně potraviny a lékařské potřeby. Je předsedkyní Obvodního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu Praha 4. Pořádá ve školách vzpomínkové besedy a přednášky.

Statistik a ekonom Richard Hindls od roku 1992 vede katedru statistiky a pravděpodobnosti na Fakultě informatiky a statistiky, byl děkanem této fakulty a rektorem VŠE. Jeho publikační seznam čítá cca 300 položek. Je členem mnoha českých i zahraničních institucí a vědeckých rad.

"Nové čestné občany jsme kontaktovali osobním dopisem pana starosty, předání čestného občanství se uskuteční po prázdninách," dodal Jiří Bigas tiskový mluvčí.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.