„PesFest je zábava pro celou rodinu, která navíc pomáhá. Proto jsme se rozhodli uspořádat druhý ročník tohoto festivalu,” uvedli k charitativnímu podtextu této akce starosta Pavel Caldr společně s radní Lucií Michkovou (ODS). „Chceme pro obyvatele i návštěvníky Prahy 4 připravit příjemné odpoledne a současně pomoci neziskovým organizacím, starajícím se o opuštěné či týrané psy.“  

Diváky pobaví ukázky tance se psy a akrobatické triky při psím frisbee.  Mohou zhlédnout ukázky odborného odchytu zvířat a techniky uspání, výcvik asistenčních a záchranářských psů. V programu nechybí ani módní přehlídka aktuální psí kolekce.

Návštěvníci si mohou se svými psy vyzkoušet agility parkour pod vedením trenérů Klubu agility ČR a zúčastnit se i neoficiálních závodů v agility překážkách. Po celý den bude zdarma k dispozici kynologická poradna Nadace na ochranu zvířat.  

Součástí festivalu je také “Bullsraz”, tj. sraz bull plemen psů, s pokusem o český rekord.  V době od 11 do 14 hodin budou registrováni psi bull plemen, kteří se akce zúčastní, a komisař z agentury Dobrý den bude po celou dobu dohlížet na sčítání, konečný počet bude poté zapsán do České knihy rekordů. Cílem pořadatelů je uspořádat pohodovou akci a ukázat veřejnosti, že lze mít na jednom místě 100 a více bullů bez problémů.  

Kromě dne plného zábavy se na festivalu představí také neziskové organizace, starající se o opuštěné či týrané psy, které návštěvníci mohou přímo na místě podpořit koupí suvenýrů. „Jsem ráda, že loňský ročník byl úspěšný a věřím, že si letos opět společně užijeme hezký den a oslavíme svátek našich čtyřnohých členů rodiny. PesFest je událost, kterou by si neměl nechat ujít žádný milovník psů,” zve radní Lucie Michková.

PesFest pořádá městská část Praha 4, jejími hlavními partnery jsou Nadace na ochranu zvířat a časopis Haf & Mňau.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.