Centrum Chodov připravilo exkluzivní čtyřtýdenní výstavu šatstva, ale i filmových rekvizit (od 14. března do 14. dubna). Tato jedinečná expozice představí spodní prádlo, krinolíny, korzety, župany, pánské obleky, dámské róby či večerní toalety a další rekvizity z oblíbených českých filmů zapůjčených ze soukromých sbírek a filmových studií Barrandov.

Návštěvníci mohou obdivovat kostýmy i rekvizity z filmů jako Rozmarné léto, Adéla ještě nevečeřela, Postřižiny, Starci na chmelu, Ema Destinová nebo Osudy dobrého vojáka Švejka opatřené doprovodnými fotografiemi a texty filmového historika Pavla Taussiga.

„Naším cílem je, aby si zákazníci centra kromě nákupů odnesli vždy také něco navíc. Proto připravujeme atraktivní doprovodný program, jehož součástí jsou také zajímavé výstavy. V roce 2010 jsme naše návštěvníky pozvali do pohádkové říše díky exkluzivní výstavě populární nejen v České republice, ale také v Německu Jak se oblékají pohádky. Letos na tuto úspěšnou akci navazujeme další unikátní výstavou,“ uvedla Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov.

Součástí výstavy jsou také exponáty ze soukromé sbírky herečky a výtvarnice Ivy Hüttnerové. Iva Hüttnerová, jak sama říká, má ráda "staré dobré časy" a je sběratelkou starých předmětů z domácnosti, zejména textilií. Z dob našich babiček a prababiček sesbírala nejen prádlo, ale také mnoho dalších rad a poučení, které vydala v knize Za domácím štěstím aneb Jak si správně v životě vésti, která je volným pokračováním knihy Domácí Štěstí.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.