Tvůrci festivalu knihy v letošním 4. ročníku slibují seznámit návštěvníky s novou pátou chutí nazvanou „unami“, jejíž jméno pochází z japonštiny a znamená chuť jednoznačně „delikátní“. Doprovodný program, který je součástí festivalu, probíhá zpravidla každý čtvrtek v měsíci v 1. patře v prostorách kavárny Gaviota.

Ve čtvrtek 7. března se uskutečnilo první setkání - s oblíbeným moderátorem, hercem a hudebníkem Markem Ebenem. V kavárně Gaviota představil výběr toho nejlepšího z pořadu Na plovárně ze své stejnojmenné knihy. Kniha představuje 24 hostů, mezi nimiž nechybějí Bohdan Pomahač, Pavel Nedvěd, Eva Jiřičná, Tomáš Sedláček, Stanislav Bernard, Iva Janžurová, Otakar Motejl, Antonio Banderas nebo Pavel Pafko. Asi hodinové setkání a vyprávění ukončil Marek Eben autogramiádou.

Na programu je dále setkání s Romanem Vaňkem, s kterým se vrátíte do kuchyně z dob našich babiček (14. 3.), o zvířátkách si zazpíváte se Zdeňkem Svěrákem a Jaroslavem Uhlířem - a s českým výtvarníkem a ilustrátorem Jiřím Slívou se pobavíte 28. 3. Litografie Jiřího Slívy s humornými vinařskými a kavárenskými motivy jsou vystaveny i nyní v Gastru DBK.  

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.