Parní vlak bude vždy po oba dny vyjíždět z nádraží Praha-Braník a projede postupně několik tras po pražských tratích. Na sobotu je připravena i večerní jízda noční osvětlenou Prahou po Pražském Semmeringu zakončená v Braníku ohňostrojem.

V parních vlacích bude procházet Mikuláš se svou družinou. Všechny hodné děti dostanou od Mikuláše malý dárek. Pro ty zlobivé má čert připraveno uhlí z lokomotivy.

V čele parního vlaku vyjede parní lokomotiva řady 475.179 (Šlechtična), která poveze historickou soupravu sestavenou z vozů 2. a 3. třídy včetně bufetového vozu, ve kterém můžete získat i pamětní list a příležitostné razítko.

Jízdné pro dospělé osoby je v sobotu stanoveno na 180 Kč. V neděli pak na 160 Kč. Jízdenka pro děti od 6 do 15 let je za poloviční cenu. Místenka je v hodnotě 20 Kč. Děti do 6 let se přepravují zdarma bez nároku na místo k sezení (místenku).

Předprodej jízdenek a místenek je zajištěn na Masarykově nádraží v Praze, tel.: 972 246 161 a na nádraží Praha-Braník, tel.: 725 859 426 - a to denně od 8.00 do 18.00 hodin. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.