Cyklisté a bruslaři se zřejmě do zimy neprojedou po nové cyklostezce, která vede přes Prahu 3 tunelem pod Vítkovem. Slibovaný termín 30. záři nebyl dodržen.

Jediné, co se zatím změnilo, je, že část stezky u Tachovského náměstí je odplevelena a přibyly nové schody, které umožní vstup na cyklostezku přímo z tohoto náměstí.

Kolaudace 19 října, půl roku po dostavění

Část cyklostezky ve správě TSK  je připravena k provozu, ovšem část druhá od západního starého Vítkovského tunelu až po začátek ulice Seifertova, která je ve správě Železničních dopravních cest, zkolaudována nebude minimálně do 19. října, na kdy svolal řízení stavební úřad Prahy 3. Poté, pokud se některá ze stran nevzdá odvolacího práva, poběží ještě 15 denní odvolací lhůta.

Nová cyklostezka je zaplacena jen zčásti

Objevily se také informace, že cyklostezka nebyla dosud zaplacena. Michaela Vraná z magistrátu hl. m. Prahy k tomu říká: „Předpokládám, že stezka v rámci Nového spojení zaplacena byla, obnova tunelu a stezka v něm je splacena z části - investor TSK hl. m. Prahy splatil dosud 10 miliónů, přibližně 13 miliónů z příspěvku SFDI bude splaceno v dohledné době,“ uvedla. Stavební firma Subterra, které má být částka zaplacena, se k tomu nevyjádřila.

Na otázku, proč nejdříve nedošlo k vyrovnání majetkoprávních vztahů, Michaela Vraná dodává: „Kdybychom čekali na vyrovnání majetkoprávních vztahů, nebylo by možné dokončit stavbu v rámci budování Nového spojení a stezka by téměř jistě nebyla vybudována nikdy, anebo s výrazně vyššími náklady.“

Již dříve jsme informovali o tom, že TSK zaplatila 10 miliónů. To dnes potvrdil i Pavel Polák z magistrátu hl. m. Prahy. Ovšem tiskový mluvčí TSK Tomáš Mrázek na otázku, zda byla cyklostezka zaplacena, odpověděl: „Náklady za TSK dosáhly zhruba 20 miliónů Kč."

Cyklostezka pod Vítkovem za 23,9 miliónu korun už čtyři měsíce chátrá

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.