Koně nahradila pára 

Původně tu stála tvrz, ta nepřečkala husitské války, poté dvůr, nakonec zájezdní hostinec. Když nastoupila roku 1840 železnice z Prahy do Pardubic, práskání biči odzvonilo. Nevyužívané objekty postupně chátraly, až se prochátraly do minulého století.

Než budit hrůzu, ať budí radost, řekli si Běchovičtí a pustili se do náročné a složité rekonstrukce. Stála dva a půl roku namáhavé práce a osm desítek miliónů. Vyplatilo se, v objektu je restaurace, výborně tu vaří a za rozumné ceny, s příjemnou obsluhou, sezení na zahrádce stranou ruchu je relaxem.

Zastavili se tu i významní hosté

Rozsáhlý dvůr je „zaplněn“ sochami čtyř rudých koní běžících po kolejích, jako připomínka na doby, kdy se tu zastavili třeba Marie Terezie nebo mladý Mozart.

Z ruiny se vyloupl nádherný objekt

„Po rekonstrukci se ale změnila i dispozice objektu, má dlážděný dvůr a stojí tu tři nové budovy. Autorem koní je sochař Karel Burian. Sochy koní stály od 160 tisíc do 180 tisíc, podle složitosti díla (stojí na 4, 3 nebo 2 nohách), lidé na ně mohli přispět ve veřejné sbírce,” informoval běchovický starosta Ondřej Martan.

V budovách je zázemí pro kulturní akce.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.