Mezinárodní den dětí je jeden z mála svátků v České republice, který se slaví všude. Jeho historie je poměrně dlouhá, již ve 20. letech minulého století byla přijata první Deklarace práv dětí, konala se konference o blahu dětí, na které byl 1. červen vyhlášen Mezinárodním dnem dětí. V Československu se Den dětí slavil již za první republiky.

V duchu hesla „Kdo si hraje, nezlobí“ bude v pondělí 30. května slaven v retro stylu Den dětí v Toulcově dvoře, středisku ekologické výchovy v Praze-Hostivaři.

„Oslava svátku Dne dětí má v Toulcově dvoře dlouholetou tradici. Již před lety jsme znovu vzkřísili hry, které tak bravurně ovládali naši prapradědové a praprababičky. Tyto hry bystří nejen postřeh a pohotovost, ale i rychlost a mrštnost. Zkrátka a dobře, protáhnou si celé tělo, a to je v dnešní době počítačových her moc dobře,“ říká Marie Moravcová, hlavní koordinátorka akcí pro veřejnost v Toulcově dvoře.

Honění káči či obruče, odpalování špačků, drápky, hraní kuliček, skákání v pytli nebo střelba z luku, které znaly i vaše babičky a dědečkové, připravil pro návštěvníky Toulcův dvůr v Praze-Hostivaři. Na závěr se můžete těšit na společné posezení u ohně, kde si při kytaře spolu zazpíváte, případně opečete buřtíka. 

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.