V průvodu starou Hostivaří se představí především tradiční masky masopustu, vítáni jsou zde také návštěvníci v maskách, kteří budou soutěžit o nejhezčí masku.

Připraveno je i tradiční masopustní občerstvení čili pravá česká zabíjačka - jelítka, jitrničky a další dobroty. Průvod bude provázet folklorní soubor Šafrán z Jablonce nad Nisou, připraveno je i řada scének a masopustních tanců.

Dopoledne téhož dne od 9 do 13 hodin bude věnováno tvorbě jarních dekorací z vrbového proutí.

Pokud má někdo zájem o koně, rád navštíví toto centrum také v neděli 6. března, kdy je připraven seminář pod názvem Přirozená komunikace s koňmi  aneb Zaříkávači koní (od 9.30 do 18:00).

Seminář Václava Bořánka je určen pro všechny, kteří se chtějí podívat na ty „nejlepší z nejlepších horsemanů" na jeho soukromých videonahrávkách. K dispozici jsou záznamy práce s koňmi Toma Dorance, Bucka Brannamana, Raye Hunta, Richarda Caldwella aj. Na závěr se uskuteční diskuse a účastníci budou moci položit i dotazy.

Závěr série akcí bude v pondělí 7. března, kdy se vrátíme do starých časů v akci pod názvem Pečeme chleba a vyrábíme tvaroh. Od 15.30 do 18.30 se budou vyrábět voňavé domácími výrobky. Nejprve se vymlátí cepem obilí, pak semele zrno na mouku a zadělá těsto. Zatímco bude těsto kynout, bude se vyrábět tvaroh. Na závěr se upeče z připravených surovin chléb. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.