Multifunkční komplex Quadrio s více než šedesáti obchody se nachází nad stanicí metra Národní třída v samém centru Prahy. Součástí OC Quadrio je i venkovní prostranství s pohyblivou skulpturou hlavy spisovatele Franze Kafky od významného umělce Davida Černého.

OC Quadrio jako podporovatel Českého olympijského týmu v letech 2016 – 2018 se stane místem pro setkávání s Českým olympijským týmem v centru Prahy nejen během letních měsíců.

Návštěvníci se mohou těšit na autogramiády, křty knih, výstavy i osvětové akce určené mladým sportovcům a dětem.

Na Den dětí ve středu 1. června se piazza před OC Quadrio promění ve velké sportoviště. Mezi 12. a 19. hodinou čeká na všechny malé i velké zájemce setkání s českými sportovci.

Na třech sportovních stanovištích si děti vyzkouší trénink pod vedením profesionálních trenérů a zhlédnou exhibiční zápasy s celebritami. Na programu je celá řada soutěžních disciplín, ve kterých bude možné poměřit síly s vrstevníky i idoly ze světa sportu.

K dispozici bude basketbalové hřiště, na kterém se mohou děti zapojit do tréninku pod záštitou České basketbalové federace. Pingpongové stoly mnoha velikostí a tvarů se zábavným programem nabídne na svém stanovišti Česká asociace stolního tenisu. Organizátoři Sazka olympijského víceboje prověří rovnováhu dětí při postoji čápa.

Za Český klub fair play na pódiu vystoupí předsedkyně klubu Květoslava Pecková-Jeriová, olympijská medailistka v běhu na lyžích, dále se můžete těšit na dvojnásobného vítěze OH v Atlantě a sportovního ředitele Českého olympijského výboru Martina Doktora, mistryni světa ve vodním slalomu Kateřinu Kudějovou, stolní tenistku Ivetu Vacenovskou, moderního pětibojaře Jana Kufa nebo freestyle motokrosového jezdce Petra Piláta.

Připravena je i výtvarná soutěž tematicky zaměřená na Olympijské hry v Riu. Soutěžit se bude o spoustu cen – mimo jiné i o oblečení z oficiální Rio olympijské kolekce 2016

Akce proběhne ve spolupráci s Českým olympijským výborem. 

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.