Cyklus s názvem Tři tváře totality připomene události roku 1939, 1948 a 1989.

Dnes, 11. listopadu uvede z tohoto cyklu první s názvem "České děti", na kterém jako diskutující vystoupí spisovatel a publicista Petr Placák.

Petr Placák sám patřil ke klíčovým postavám českého literárního undergroundu, publikoval v samizdatu a organizoval mnoho protikomunistických demonstrací.

V roce 1988 spolu s přáteli založil nezávislou iniciativu České děti a vydával její samizdatový zpravodaj Koruna. V roce 2012 byli odsouzeni tři bývalí příslušníci StB obvodním soudem v Praze za stíhání Petra Placáka v souvislosti s jeho protirežimní angažovaností.

Dokumentární portrét politické vězeňkyně představí dne 18. listopadu příběh Karly Charvátové, která, jak uvádí ke svému filmu Portrét politické vězeňkyně režisér a předseda občanského sdružení Političtí vězni Tomáš Bouška, představuje násilí na ženě způsobené odloučením od rodiny, sexuálním zneužíváním a společenskou stigmatizací.

Cílem neziskové organizace Političtí vězni je představit politické vězně a poskytnout k jejich zkušenostem historické souvislosti prostřednictvím vyprávění jejich příběhů. Hostem bude Karla Charvátová a Tomáš Bouška.

Cyklus zakončí premiéra dokumentu Zvláštní akce Studenti s debatou s tvůrci filmu, která se uskuteční dne 28. listopadu. Bude věnována vzpomínkám na rok 1939.

Projekce se konají v sále Evropského domu, Jungmannova 24, Praha 1 od 19 hodin. Vstup je zdarma.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.