Festival vznikl spojením festivalů zaměřených na tvorbu žen režisérek Feminale a femme totale, které se konaly od 80. let v Kolíně nad Rýnem a Dortmundu. Nyní ho střídavě hostí obětato města. Festival nabízí ideální možnost pro prezentaci nejnovější tvorby a trendů žen, a to jak režisérek, tak i kameramanek, střihaček a zástupkyní dalších filmových profesí. 

Za film Cosmonauta získala režisérka Susanna Nicchiarelli v roce 2010 cenu pro Nejlepší debutový film v mezinárodní soutěži. Hlavní hrdinkou snímku je mladá Luciana. Ta je natolik nadšená úspěchy ruských kosmonautů, že se stává podle jejich vzoru komunistkou.

Když se zamiluje do hezkého mladého vedoucího její skupiny, zakusí spolu s euforií raketového startu první lásky i prudký pád na zem. Zjistí, že mít kluka a přebrat milence kamarádce je moc i na komunisty a její nepřizpůsobivost, dravost a vznětlivost zase moc silné kafe pro její skupinu.

Dospělí z místní Italské komunistické strany ji zavrhnou, ale ona už nemůže běžet ke svému bratrovi, aby ji utěšil, jako když byla malá. Luciana stejně jako první žena ve vesmíru Valentina Těreškovová musí vyřešit všechny své problémy sama.

Filmové promítání uvedeného snímku patří k pravidelné nabídce současné evropské filmové tvorby v Kinu Evropský dům (Jungmannova 24, Praha 1).

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.