Nejstarší česká střední průmyslová škola v Betlémské ulici v Praze v rámci 175. výročí pořádá společně s Institutem svazu průmyslu České republiky dopoledne plné her a techniky v pátek 1. června pro žáky mateřských škol a základních škol 1. a 2. stupně, mohou se také zúčastnit rodiče s dětmi. Akce začíná v 9.00 hodin v budově školy SPŠ strojnická, Betlémská 4, Praha 1.

Střední průmyslová škola byla založena už v roce 1837, leží v centru hlavního města Prahy a patří mezi nejmoderněji vybavené průmyslové školy nejen v Praze.

Škola má moderně vybavené učebny výpočetní techniky, pro výuku programování CNC strojů a CAD/CAM (konstruování a výroba pomocí počítače), automatizace, techniky administrativy a také CNC stroje. Kromě toho do moderních učeben také patří učebna jazyků, tělocvičny, posilovny a má velmi kvalitní jídelnu.

Škola má dva obory: informační technologie a strojírenství a strojírenství má trojí zaměření: konstruování a výroba pomocí počítače, technické vybavení budov, ekonomika a řízení ve strojírenství.

Mimo jiné na této škole byl ředitelem Jan Evangelista Purkyně. Tuto školu navštívil i rakousko-uherský císař František Josef I.

Návštěvníci se mohou vrátit do časů dávno minulých, vyzkoušet si lukostřelbu s opravdovými dobovými nástroji, vlastníma rukama si v žáru výhně ukovat něco na památku či okusit práci tehdejších drvoštěpů.

Dále se náhle mohou přenést do současnosti například u nového iPadu nebo 4K kamery, zařídit si modely aut, vidět funkční, létající modely letadel.

Tvořiví návštěvníci se mohou vyřádit nad stavebnicemi Merkur a Voltík: zapojit si skutečné elektrické obvody, postavit si modýlky podle vlastní fantazie.

Návštěvníci se mohou také na chvíli stát skutečnými techniky a vyrobit si vlastní suvenýr na opravdovém moderním obráběcím stroji (CNC), který používají při výrobě například dnešní automobilky.

Nabídka pro návštěvníky:

- Co už uměli naši předkové – kování nože (kovárna)
- Výroba šachové figurky - CNC
- Korálkování
- Modely letadel
- Velký model formule s týmem z ČVUT
- Ukázka práce s motorovou pilou
- Štípání dříví
- Práce v truhlárně
- Hrajeme si s Voltíkem
- Sportovní hrátky
- Vilém Tell - lukostřelba
- Ukázky šermu
- iPad – vyzkoušení
- Robotická linka
- Neuvěřitelné chování tekutin
- Merkur – stavebnice
- Horká novinka - 4K kamera
- ... a další překvapení

Zájemci se mohou přihlásit emailem: zastupci@betlemska.cz nebo telefonicky na čísle 251 092 104, 603 213 569. Více informací na stránkách školy www.betlemska.cz, kde je také možné si stáhnout plakáty ve formátu pdf.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.