Unikátní výhled na Malostranské střechy „Matky měst“ popisuje server poměrně stručně, jedinečnost zřejmě spočívá v tom, že jde o budovu v sousedství Senátu a především pocházející z 12. století, což se odráží v majestátní starosvětské atmosféře.

Závan historie je zřejmě v poměrně mladé turistické branži silným argumentem. Pražský hotel se díky závanu středověku dostal do společnosti takových míst jako Jumeira Beach v Dubaji s výhledem na pořádný kus Perského zálivu, Lebua v 64poschoďové věži State tower v Bangkoku,  Ritz-Carlton na moskevském Rudém náměstí či „trendy“ hypermoderní newyorský Gansevoort.

V „nejúžasnější“ patnáctce je ještě berlínský Hotel de Rome nad třídou Unter den Linden, poklidný Bairro Alto hotel v Lisabonu, NH Parque central v srdci Staré Havany, římský Hotel San Giorgio s výhleden na slavné náměstí Piazza de Navona, barcelonský Grand Central s atmosférou 20. let minulého století, londýnský Trafalgar pyšnící se zašlou slávou vládkyně moří Británie, Fresh hotel pod athénskou Akropolí či Palms Casino Resort, jež nabízí jedinečný pocit mít u nohou celé Las Vegas. Výčet „dechberoucích střech“ uzavírají - bez stanovení pořadí - Terrass hotel s romantickým pohledem na umělecký Montmartre v Paříži a Marmara Pera v Istanbulu, který jako jediný umožňuje výhled na dva kontinenty, z Evropy do Asie.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.