Zrušení školy hrozí paradoxně v době, kdy magistrát vynakládá nemalé finanční prostředky na kampaň podporující střední odborné školství. V prostorách průmyslovky ji má údajně nahradit sportovní škola, které by však v centru Prahy chyběla sportoviště. Se zánikem SPŠS Betlémská hrozí i ztráta cenných strojů určených k výuce. Spekuluje se tedy o tom, že celá operace je pouze zástěrkou k uvolnění historické budovy v centru Starého Města pro komerční účely.

"Podle našich informací je záměrem magistrátu přesunout respektive sloučit školu se SPŠ Na Třebešíně. Dojde tak k nevratnému odsunu strojírenství z centra města, což bude mít neblahý vliv na zájem žáků základních škol o tento obor. Naším záměrem je, aby škola byla zachována a naopak podporovaná v další činnosti a rozvoji, aby se zájem o studium zvýšil a škola byla naplněna a tedy optimálně z hlediska kapacity a ekonomiky provozu využita," informoval Ing. Martin Schulz, absolvent, odborný konzultant vedení školy a člen petičního výboru za zachování SPŠS.

O sloučení škol mají jednat radní hlavního města již 12. září. Mediální odbor magistrátu na náš dotaz jednání nevyloučil, ani nepotvrdil, protože v tuto chvíli dosud není sestaven pevný program jednání rady.

Na protest proti tomuto případnému postupu vznikla petice za zachování SPŠS Betlémská, kterou je možné podepsat na vrátnici školy, nebo on-line na adrese: www.betlemska-petice.cz. Od 1. září petici podepsalo již více než 1000 lidí.

Podporu škole vyjádřil ve svém dopise pražskému primátorovi i děkan Fakulty strojní ČVUT Prof. Ing. František Hrdlička, CSc.: "Případné zrušení této, navíc kvalitně vybavené školy, by bylo těžko nahraditelnou a nevratnou ztrátou, zvláště v době, kdy rostou požadavky na počet i kvalitu techniků pro další rozvoj českého průmyslu."

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.