Ve čtvrtek 12. května byl otevřen nový trh na Praze 1. Nachází se mezi nemocnicí Na Františku a hotelem InterContinental Praha a nabízí kvalitní sortiment farmářských produktů nejen pro běžné zákazníky, ale také pro blízké restaurace.

Novinkou tohoto trhu je nákladní cykloelektrodoprava nákupů z farmářského trhu. Naštěstí teplý květnový čtvrtek začal pro obyvatele Prahy 1 radostnou událostí – možností nákupu na farmářském trhu blízko jejich domácností. Nejen obyvatelé staré zástavby čtvrti Na Františku, ale i majitelé obchodů v Pařížské nebo posluchači právnické fakulty tak mohou každý čtvrtek od osmi hodin ráno do šesti hodin večer nakoupit na trhu kvalitní potraviny nebo se občerstvit vegetariánským sushi či rybami na grilu.

Klasický sortiment pečiva, ovoce, sezónní zeleniny – aktuálně například zeleného chřestu, čerstvých bylin, mléčných výrobků, masa, špičkových uzenin, ryb, vína nebo ovocných šťáv doplňují dopravní (nákladní) kola, které budou na požádání rozvážet nákupy zákazníků a zejména místních restaurací přímo na místo určení. Dopravní kola tak symbolicky zahajují projekt Zelených tržišť, který sdružení Archetyp chce prosadit na všechny své trhy.

Hlavní myšlenka konceptu Farmářských tržišť je nabídnout kvalitní a lokální produkty při dodržení jejich sezónnosti a zachování šetrnosti provozu. Trh František se tak připojuje ke svým „sourozencům“ Jiřáku, Náplavce a Kubáni pod značkou Farmářské tržiště Praha, které svou historii a sortimentem zaručují kvalitu pro své zákazníky.

Trhy jsou otevřeny v těchto dnech a časech:

František – každý čtvrtek (8.00 – 18.00)

Jiřák – každou středu (8.00 – 18.00) a sobotu (8.00 – 14.00)

Kubáň – každé úterý, čtvrtek (8.00 – 18.00) a sobotu (8.00 – 14.00)

Náplavka – každou sobotu (8.00 – 14.00)

www.farmarsketrziste.cz

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.