V týdnu od 17. do 23. června se v Praze uskuteční Noci kavárenských debat, venkovní výstava i koncert, komponovaný program věnovaný aktuálnímu tématu Svoboda volby.

Týden svobody se každoročně zaměřuje na otázky demokracie a lidských práv u nás i ve světě. Třetí ročník tohoto netradičního projektu pokračuje v budování tradice připomínající celé Evropě hodnoty, na kterých stojí naše demokratická společnost. Program se bude odehrávat v pražských kavárnách a ve veřejném prostoru.

„Téma Týdne svobody jsme vybrali s ohledem na události posledních měsíců. Loni se uskutečnily krajské a senátní volby a letos první přímé volby českého prezidenta. Vzhledem k současné společensko-politické situaci se dá očekávat dále sílící zpochybňování demokracie a demokratických voleb jako nejsprávnějšího systému, který by měla naše společnost používat. Součástí Týdne svobody bude i reflexe současných světových událostí v oblasti lidských práv, konkrétně upozornění na situaci v africkém Mali,“ uvedla za organizátory letošního ročníku Pavla Štindlová.

Koncert za svobodu

„V rámci Týdne svobody chceme veřejnosti ukázat, že dnes existuje i taková forma nesvobody, jakou je zákaz zpěvu. Ve spolupráci s africkými hudebníky Aly Keitou a Kareyce Fotso připravujeme koncert, který nejen upozorní na tuto situaci, ale ukáže sympatie malijským muzikantům, kteří museli opustit svou zemi, nebo nyní nemají komu zpívat,“ informoval David Gaydečka z pořádají obecně prospěšné společnosti Opona.

Koncert se uskuteční ve spolupráci s festivalem United Islands, a to v pátek 21. června od 15 hodin na Kampě.

Vstupné na všechny části programu je zdarma.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.