Domácí tým zahájil zápas náporem, ale z úvodního tlaku nic nevytěžil a v dalším průběhu hry neuspěl ani Pavel Vokrouhlík při trestných kopech. Dokonce ještě tři minuty před koncem poločasu byl stav 0:0, ale pak se předvedl Polák Hotowski, který při dobře rozehrané akci českého týmu vběhl do přihrávky mezi domácími hráči a běh přes celé hřiště zakončil položenou  pětkou. 

Příjmení polského úspěšného útočníka láká  k názoru, že v tu chvíli bylo alespoň do poločasu  hotovo, ale nebylo. Češi  dokázali ještě před přestávkou vyrovnat, když  akci celého útoku korunoval položenou pětkou Okleštěk a přesný kop přidal  Vokrouhlík.

Stejný hráč si po změně stran vzpomněl na své loňské výkony z Varšavy a dvěma nařízenými trestnými kopy získal pro domácí tým vedení a 6 bodů, i když soupeř se také jednou trefil. 

Rozhodující  moment utkání se zrodil tři minuty před jeho koncem, kdy parádní kousek divákům předvedl zadák Jan Rohlík, který prokličkoval s míčem v ruce až do polského brankoviště a rozbouřil hlediště. Následný kop proměnil Čížek, který vystřídal zraněného Vokrouhlíka, ale soupeř se nevzdával a  zápas zdramatizoval Hotowskim položenou pětkou, která naštěstí už jen snížila na konečný rozdíl pěti bodů.

"Vydrželi jsme a vyhráli," pochvaloval si český kapitán Roman Šuster. Trenér Martin Kafka byl rád, že jeho tým hrou ukázal nový směr českého ragby. Hráči se drželi trenérových pokynů, jejichž upřesňování z lavičky občas slyšel celý stadión. "Nebylo vůbec snadné zvítězit, Poláci byli silný soupeř," poznamenal Kafka.

Česko - Polsko 20:15 (7:7) * Pětky 2:2 * Body: Vokrouhlík 8, Okleštěk a Rohlík po 5, Čížek 2 - Hotowski 10, Chartier 5 *  Rozhodčí: Beuriot (Francie) * Diváci: 700.

Další týmy II. divize ME: Německo, Nizozemsko, Moldavsko a Belgie hraji svá utkání později. Česko - Belgie se hraje například 13. listopadu v Praze.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.