Mlékárna Valašské Meziříčí, která se v loňském roce poprvé zúčastnila jako partner ankety Zlatý Amos, se rozhodla tento projekt podpořit i v letošním roce. 

„Vzdělávání dětí bylo odjakživa velmi důležité a ne jinak je tomu i dnes. Anketu Zlatý Ámos spatřujeme jako velmi zajímavou a přínosnou, jak pro učitele, tak děti," uvedla ing. Radka Benešová, marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Rozhodli jsme se, že i v letošním roce tuto anketu rádi podpoříme v rámci regionálních kol se svými výrobky a cenou do finálového kola,” dodala.

Do 26. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos 2019 přihlásili žáci a studenti 68 pedagogů. V lednu a únoru probíhala regionální kola ankety.

„První regionální kolo letošního ročníku se uskutečnilo v historických sálech Škodova paláce, kde v současné době sídlí pražský magistrát,“ informoval PaedDr. Ladislav Hrzal, školský ombudsman.

„Z Prahy přišlo letos celkem devět nominací, soutěžního klání se nakonec zúčastnily tříčlenné týmy ze šesti škol, tři ze základních, dva ze středních a jeden ze základní umělecké školy. Do Prahy přijeli i žáci Jiřího Palána z Větrného Jeníkova, kteří své soupeře skvěle doplnili. Všechna vystoupení byla pečlivě připravena, bylo vidět, že žáci to s nominací svého učitele na Zlatého Ámose myslí vážně. Děti skládaly o svých učitelích básničky, zpívaly písničky, hrály scénky. Bylo vidět, že děti své oblíbené učitelky a učitele mají rády, a že si jich váží za všechno, co pro ně při vyučování ale i mimo školu dělají,“ dodal Ladislav Hrzal. 

Anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky zná své semifinalisty. Stali se jimi Zdeněk Halamásek z gymnázia Budějovická na Praze 4 (jmenovaný získal i titul Pražský Ámos 2019). O Zdenku Halamáskovi jeho studenti říkají: „Na jednu stranu starostlivý dospěle smýšlející muž, na druhou člověk, co poskočí radostí, když žáky napadne hrát šiškovanou“.

Dále postoupili: Bočková Jana – SPŠD Karlovarská, Plzeň; Bublák Martin – Jihomoravský Ámos, ZŠ a MŠ Dolní Kounice; Hanušová Ivana – Ámos Královéhradeckého kraje, ZŠ a MŠ Krčín Nové M. n. M.; Hájková Veronika – ZŠ a MŠ Sedlec - Prčice; Kaňovská Karin – Moravskoslezský Ámos, ZŠ Ostrava Hrabová; Kopáčiková Pavlína – Jihočeská Ámoska, ZŠ a MŠ Vacov; Lucová Radmila – Olomoucký Ámos, ZŠ Šumperk Šumavská; Mandincová Šárka – Ústecká Ámoska, ZŠ V. Talicha Most; Palán Jiří – Ámos Vysočiny, ZŠ a MŠ Větrný Jeníkov; Ptáčníková Karla – ZŠ a MŠ J. Š. Baara České Budějovice; Strýčková Pavlína - Zlínský Ámos, ZŠ U Pálenice Kunovice; Tichá Petra – ZŠ Zábřeh Školská; Vocílková Radka – Středočeská Ámoska, Gymnázium pod Svatou Horou Příbram; Vokáčová Eliška – Ámos Pardubického kraje, Gymnázium K. V. Raise a SOU Hlinsko a Žižka Pavel – Plzeňský Ámos, 25. ZŠ Plzeň.

Semifinále, kterého se zúčastní vítězové regionálních kol, se uskuteční 6. března. Veřejné finále ankety se koná 28. března k výročí narození Jana Amose Komenského a ke Dni učitelů . 

Další informace na: www.zlatyamos.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.